İnsan Neden Yazar

You may also like...

8 Responses

 1. Cenapbey dedi ki:

  Değerli Yazar;
  Yazınız pek beni aydınlattı. Güzel bir şekilde yazmış ve yazmanın nedenlerini öznel ifadelerinizle örneklendirmişsiniz. Teşekkür ederim. Engin bilgilerinizle bilgilendim. Bu yazınızla yazmaya karşı başka başka bakış açılarım oluştu. Yüreğinize sağlık.

  • kalemi dedi ki:

   Ufakta olsa bir farkındalık oluşturabildiysek ne mutlu, ki amacımız da buydu aslında.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

 2. Yakup Uykutalp dedi ki:

  Teşekkür ederim sevgili kalemiye. İnsan neden yazar mesela ben neden yazıyorum. Beynimi boşaltmak için, Düşünceyi aşmak için, kendimi ifade edebilmek için, mutlu olmak için, herşeyden önce hayata değer kattığımi düşünüyorum. Çünkü kendimi, insanları, hayvanları seviyorum. Hayat sevmekle başlar, yaşamakla devam eder. Yazarak terapi oluyorum. Sevgiyle kalın.

 3. gezsene dedi ki:

  Sevgili kalemiye, pek sevimli ruhu olan bir yazı, kimimiz için yazmak kimimiz için çizmek veya söylemek bir şifa, enerjinin, kendini ifade edebilmenin dışa vurması her haliyle güzel.Hepsi bir vesile. Sevgiyle kalın

 4. Güzel bir konuyu ele almış ve akıcı bir şekilde açıklamışsınız. Şahsen ben yazdıkça mutlu oluyorum. Sanırım benim yazmamın en büyük sebebi bu.

 5. Turgut Kalemi dedi ki:

  İnsanoğlunun yazmaya ve hele edebiyat amaçlı yazmaya çok istekli olduğunu sanmıyorum. Niçin? Çünkü insanlık tarihine baktığımızda yazının daha dün icat edildiğini görüyoruz. Bastırılamaz bir istek olsaydı çok çok daha önce bu icadın yapılması gerekirdi. Yazı bir zorunluluktan doğdu bence, keyiften ya da kimliğini karşı tarafa tanıtmaktan değil. Şifahi toplum o kadar uzun sürdü ki, icat edildiğinde helen herkesi bu icada bağımlı olacağını bilse bu kadar uzun sürmezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir