Notlardan Yola Çıkmak

Murat Emre Tiryakioğlu

Okur. Gaziantepli, devlet memuru. Hobileri Buralar

You may also like...

9 Responses

 1. sofuzade dedi ki:

  Aynaya bakmış gibi oldum 🙂

  • kalemi dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkür ederim. Öyle hissetmeniz normal; çünkü hepimizin yaşadığı sorun bu. Blog tutmanın iyi yanı da burada meydana çıkıyor. Biraz daha hür olduğumuz için aklımıza geldiği anda yazma şansına sahibiz.

 2. Merhaba güzel ve faydalı yazınız için teşekkürler. Not almanın önemini genelde aklımıza gelen ilhamı bir yere kaydetmediğimizde anlarız. En küçük bir fikir bile bazen iyi şeylere vesile olabilir. Bu yazınızı blog ajandasının yarın ki haftanın blog gündemi serisine ekliyorum. Kolay gelsin.

  • kalemi dedi ki:

   Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Blog aleminin önemli bir eksiğini kapatmakla uğraşıyorsunuz. Bu yüzden blog ajandasında yer almayı bir referans olarak kabul ediyorum.

 3. Selma Gün dedi ki:

  Süper bir yazı. bende artık düzenli not tutacağım.

 4. Ece Evren dedi ki:

  Merhaba Murat oğlum. Doğuş’un bu ajanda fikri gerçekten çok iyiydi. Mesela bugün seni keşfettim, abonelik yaptım, sonra yazını dikkatle okudum. Yazmakla ilgili ipuçlarını keşfetmişsin, belki de çoktan. Zira bu kadar doğru tespitler ancak çok akıllı ve dikkatli biri tarafından yapılır. Not tutmak benim genç kızlığımdan beri yaptığım bir şeydir. Önüme gelen her yere bıraktığım, rüzgar gibi gelen esinlerden oluşur. Kaçmaması için, olmadık yerlere, örneğin bir duvara bile, evdekilerin tepkilerini göze alıp o cümleyi ya da ifadeyi yazarım. O aynı yazdığın gibi bazen bir tohumdur, bazen bir filiz olmaya bir adım kalmıştır. Şu an sürekli yazdığım beş senedir, kenara koyduğum notlar bana çok yardımcı oluyor. Bir tanesi bile kocaman bir anlatı olabiliyor. Emeğine, düşüncene sağlık. Tanıştığıma sevindim.

  • kalemi dedi ki:

   Kusura bakmayın, ben cevap yazdım sanarken meğer taslak olarak kalmış. Özür dilerim gecikme için. İltifatlarınız için çok teşekkür ederim. Kendimin de dahil olduğu sıkıntı çeken kalem heveslilerinin bildiğim kadarıyla ahvalini anlattım. Yazma ile ilgili yazılar beklediğimden fazla ilgi görüyor. Bu konuda çalışmaları devam ettirmeyi düşünüyorum fırsat buldukça. Aslında sadece yazma eylemine istinaden bir blog dahi açılabilir. Maalesef o kadar vaktim yok ve de yetkin değilim.
   Ben de çok memnun oldum.

 5. Dnd can dedi ki:

  Güzel yazı için teşekkürler😍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir